Головна > Про ліцей > Характеристика закладу

Характеристика закладу

Характеристика комунального закладу «Луцька гімназія № 18 Луцької міської ради Волинської області»

Комунальний заклад «Луцька гімназія № 18 Луцької міської ради Волинської області» розпочала свою діяльність як загальноосвітня середня школа з 1976 року. Впродовж свого розвитку вона стала закладом нового типу, гімназією, з 1996 року. На даний час заклад перебуває в періоді структурних змін, що передбачені Новою українською школою. Характерною рисою закладу є поглиблене вивчення англійської мови з першого класу початкової школи, що обумовлено рішенням виконкому Луцької міської ради від 09.04. 2009 року № 260-1 "Про поглиблене вивчення іноземної мови у школі І-ІІІ ступеня Луцької гімназії № 18".

Останні роки роботи закладу відзначаються ростом кількісного складу учнів. Так з 2019 року по 2021 рік на кінець навчального року кількість учнів в закладі зросла з 1142 до 1258 учнів. Постійно оновлюється якісний склад вчителів. З 91 вчителя закладу – 10 спеціалістів та молодших спеціалістів, 10 вчителів – ІІ категорії, 17 вчителів – І категорії, 54 вчителі вищої категорії, з них – 19 – старші учителі та 30 – учителі -методисти. На високому рівні в закладі викладаються гуманітарні дисципліни: українська, англійська, німецька, французька, іспанська мови, правознавство. Вчителі даних методичних об’єднань постійно беруть участь у конкурсах фахової майстерності. На даний час заклад має заслуженого вчителя України з  німецької мови, 2 дипломанти та 1 лауреата Всеукраїнського етапу конкурсу «Вчитель року» в номінації «Англійська мова» та дипломанта Всеукраїнського етапу конкурсу «Вчитель року» в номінації «Правознавство». Нещодавно учитель англійської мови виграла приз Британського видавництва та побувала на семінарі в Лондоні. Серед вчителів англійської мови закладу  - 2 тренери та фасилітатор Британської Ради в Україні, які беруть участь у підгототовці вчителів до роботи в НУШ. 6 вчителів англійської мови та 4 української мови є екзаменаторами Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Про рівень вчителів  свідчать здобутки учнів. За останні 4 роки з української мови лише 4 учнів здали ЗНО на середньому рівні. Така ж картина спостерігається і з англійської мови. У цьому навчальному році заклад має одну ученицю, яка здала ЗНО з англійської мови на 200 балів. В цілому з 2016 по 2019 роки заклад входив до 100 кращих закладів України за результатами ЗНО з усіх предметів.

Високі результати учні показують у виступах на предметних олімпіадах. В середньому за період з 2016 по 2020 роки в закладі щороку - 84 переможці міських, 25 переможців обласних та 2 переможці всеукраїнських олімпіад; 10 переможців міських, 5 обласних та 1 всеукраїнських конкурсів-захистів учнівських пошуково-дослідницьких робіт; 3 переможці міських, 2 – обласних предметних турнірів.

У закладі працює дитячий народний фольклорний гурт «Калиновий цвіт». У даному навчальному році іменною стипендією Луцької міської ради у галузі народознавства та фольклорного мистецтва імені Голентюк Антоніни була нагороджена солістка народного фольклорного колективу.

Учні закладу беруть активну участь у міжнародних проєктах, зокрема,  у довготривалому онлайн проєкті Ради Європи eTwinning, який сприяє вивченню особливостей культур і релігій європейських народів та пропаганді нашої, української національної культури. Новий пілотний проєкт британського видавництва МакМіллан, до якого долучилися учні нашого закладу – Програма обміну віртуальними класами. Це  - онлайн зустрічі класів нашого закладу та одного з іспанських міст під час уроків англійської мови. Проєкт втілює в життя комунікативний підхід до вивчення англійської мови та дає можливість зрозуміти важливість міжкультурного досвіду учнів. На даний час школа задіяна у літньому проєкті з вивчення англійської мови для учнів середніх класів GoCamp. Учителі пройшли спеціальну підготовку, а учні мають шанс спілкуватись англійською навіть у літній період у віртульному мовному таборі.

У закладі панує творча та родинна атмосфера з демократичними відносинами між учнями, вчителями та батьками. Тут цікаво вчитись та брати участь у громадському житті школи.