Головна > Про ліцей > Історія ліцею

Історія гімназії

Луцька гімназія № 18    була заснована у 1976 році як загальноосвітня школа з російською мовою навчання. У школі навчалося 1176 учнів.

Перший директор – Ковальчук Єлизавета  Ничипорівна доклала всіх зусиль для подальшого розвитку школи.

1982-1989 рр. – актуальні комуністичні суботники, соцзмагання між учителями, політ бої, агітбригади, політзаняття до пізньої пори, військово-патріотичні ігри «Зірниця», «Орлятко», конкурс-марш пісні і строю, клуби вихідного дня, різноманітні екскурсії, виїзди у трудовий табір у село Забороль, почесна вахта на меморіалі, читання лекцій учителями у різних організаціях, чергування вчителів біля собору у Великодню ніч і багато, багато цікавих дійств.

5 травня 1982 року директором закладу стала Жанна Іванівна Ковальчук, пріоритетом роботи якої була любов до дітей і повага до вчителів.

Поляков Сергій Якович (1989-1994 рр.) створив для навчального закладу нову історію. Саме за його керівництва школа почала називатися школою-гімназією. Він започаткував один з теперішніх профілів – лінгвістичний. У школі було запроваджене вивчення англійської мови з першого класу.

У 1996 році за керівництва нового директора Надії Іванівни Шкред заклад здобув статус гімназії. В цей період запровадилось вивчення декількох іноземних мов: англійської, німецької, французької, польської, іспанської. Завдяки зусиллям директора були укладені тісні зв’язки з гімназіями м. Черкас, Ужгорода, Києва, «Саулес» м. Утени у Литві, гімназії № 16 м. Любліна, м. Вербковіце в Польщі. Вчителі та учні мали змогу побувати за кордоном, проводити спільні конференції та стажування у США, Франції, Німеччині, Польщі. У гімназії було відкрито «Французький альянс», добудовано гімнастичний зал.

У 2006 році керівництво гімназією переходить до рук Сергія Андрійовича Скорохода. Пріоритетами його роботи є демократичний стиль управління, громадянська освіта та виховання особистості школяра.

Сьогодні у гімназії успішно діє учнівський парламент «Гімназійна республіка», проводяться семінари, конференції з громадянської освіти. Так, у 2011 році школа приймала гостей із Швейцарії. Школа й надалі дотримується свого профілю: проводиться щорічний конкурс «Flex», діють різноманітні гуртки з іноземних мов.