Головна > Новини > Зустріч з отаманом

Зустріч з отаманом

Кінь, шаблюка, вітер в полі і ніхто не здолає козацької волі!

21 вересня учні третіх класів мали нагоду зустрітися з активним членом Козацького Стрілецького Братства Володимиром Перчуком. Молодші школярі довідалися якою унікальною справою займається волинянин. Він власноруч проєктує та виготовляє козацьку зброю. Отаман розповів, що козаки були хоробрими і досвідченими воїнами, про яких знали далеко за межами  Європи. Не останню роль у цьому зіграло озброєння, яким користувалися запорожці. Володимир Петрович презентував основні види козацької зброї: вогнепальну, холодну та метальну. Третьокласники дізналися про особливості її використання, мали змогу не тільки почути, а й  доторкнутися до епохи козацтва. Майстер продемонстрував учням як правильно тримати шаблю, заряджати та стріляти з рушниці, з чого складається класичний лук і  як правильно підготувати його для стрільби. Ці дії вимагають неабиякої майстерності, адже козаки були вправними вершниками та стріляли з лука на ходу. Хлопчики та дівчатка з цікавістю та захопленням  спостерігали як добувати вогонь кресалом, як виглядає порох і яким чином він запалюється у рушниці. Тамуючи подих, школярі слухали розповідь про сучасних козаків, які перебувають на передовій, продовжуючи бути символом свободи та нескореності. Неймовірні емоції вирували, коли учні 3-х класів мали змогу взяти у руки зброю та відчути себе маленьким козаками та козачками.