Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18 Луцька гімназія №18
Головна > Новини > Міжнародний день кота

Міжнародний день кота

1992 року італійський журналіст Клауді Ангереті виступив з ініціативою святкувати День кота і тепер у Європі його відзначають щороку 17 лютого.

"Апостроф" розповідає про те, що це за свято і що означає.

Безумовно, День кота – це неофіційне свято. Місяць обрали не випадково, адже лютий перебуває під знаком Водолія, який характеризується в італійській культурній традиції як знак вільних та незалежних духів.

Як пишуть західні видання, за часів інквізиції активно винищували котів та котів чорного кольору, оскільки їх вважали помічниками злих сил, духів злоби.

В Італії в День кота проводять численні дискусії, конференції, у тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти вуличним котам та кішкам.

Як відзначають День кота

Вважається, що цього дня потрібно взяти додому кота з вулиці або з притулку. У притулках утримуються стерилізовані тварини, які проходять обов'язковий огляд у ветеринарів.

Коти та кішки здатні зробити житло більш затишним, а життя господарів – ще трохи щасливішим. Особливо новому вихованцю будуть раді діти та старі люди.

Якщо ж тварину не вдається взяти додому, можна нагодувати на вулиці бездомних котячих. Якщо ж на вулиці холодно, то дати притулок їх хоча б тимчасово в під'їзді.

Підгодовувати кішок на вулиці можна не лише у їхнє свято. Найкраще купувати корм у магазині, нехай і недорогий.

Цікаві факти про кішок

1. Коли кіт починає тертися за людину, то він позначає свою територію. Якщо це відбувається регулярно, можете бути впевнені, що ви вже є власність кішки.

2. Один із найпоширеніших міфів: коти люблять молоко.

3. Коти впевнені, що ваша квартира належить їм. А ви в ній живете, щоб доглядати їх.

4. 99% господарів спілкуються зі своїми котами. Багато хто це приховує.

5. Коти нерідко спостерігають за тим, як їхній господар купається у ванній. Вода для кішки – це небезпека. Тварина спостерігає та контролює, щоб з вами все було добре.

6. Піт у кішок виділяється лише на подушечках лап. Вся решта тварини не потіє.

7. Коти розвивають швидкість 49 кілометрів на годину.

8. Один із найемоційніших моментів у житті кішки – коли господар приходить додому. Тварина зустрічає вас біля дверей не лише тому, що хоче їсти, а й демонструючи свою радість від зустрічі.

9. Кішки у звичному для нашого ока вигляді з'явилися близько 12 мільйонів років тому.

10. Сьогодні у світі мешкає близько 500 мільйонів котів.

11. Доведено, що коти можуть любити своїх господарів. Але виявляють вони це по-своєму: з яким членом сім'ї кішка найчастіше у фізичному контакті (наприклад, у кого спить у ногах), той і найулюбленіший для тварини.

12. Кішки знижують ризик інфарктів та інсультів у своїх власників на третину.

13. Коти-хлопчики частіше шульги, кішки-дівчата - правші.

14. М'явкання кішок складається з 100 інтонацій, а гавкання собаки - лише з десяти.

15. Близько 70% свого життя кішки сплять.

16. Ніс у кішок унікальний - так само, як у людини відбиток пальців.

17. Існують кішки, які вижили після падіння з 230-метрової висоти.

18. Коти не здатні відчувати смак солодкого. Хоча нюх у них у 14 разів сильніший, ніж у людини.

19. Найкраще кішки реагують на людський звук "з", тому вибирайте прізвисько з ним у складі. В цілому ж коти завжди розпізнають голос господаря, але часто вдають, що взагалі не чують - їм просто ліньки.

20. Коли кішка задоволена, вона випускає та втягує пазурі на передніх лапах

Copyright © 2012 - 2022 Луцька гімназія №18 | сайт створено «Інтернет агентство Афіна»